Close

Wywoływanie zdjęć - najczęstsze pytania

Ile kosztuje 1 zdjęcie?

Koszt wywołania jednego zdjęcia jest zależny od wybranego formatu. Zdjęcia w standardowych rozmiarach wywołamy już za kilkanaście groszy, powiększenie to najczęściej cena kilku do kilkunastu złotych, a duże formaty wywołamy za kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na cenę jest rodzaj papieru. Fotografie utrwalone na standardowych papierach są tańsze od wywołanych na papierze specjalnym, takim jak np. papier jedwabisty. Oczywiście najlepiej jest zapoznać się ze szczegółowym cennikiem wywoływania zdjęć danego zakładu.

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny pojedynczych odbitek:

zdjęcie 10×10 

0.18 zł

zdjęcie 10×15

0.20 zł

zdjęcie 20×30

2.5 zł

zdjęcie 30×60

12 zł

Ile kosztuje wywołanie 100 zdjęć?

Cena wywołania 100 zdjęć jest zależna od formatu i rodzaju papieru. Najczęściej jednak  klienci zamawiają zdjęcia w standardowym  formacie 10×15. Cena wywołania 100 zdjęć 10×15 to 20 zł.

Natomiast jeżeli wybierzemy najtańsze odbitki w formacie 10×10, to cena 100 zdjęć wynosi tylko 18 zł.

Gdzie wywoływać zdjęcia w najlepszej jakości?

Zdjęcia najwyższej jakości powinny zostać wywołane za pomocą najlepszej chemii na dobrej jakości papierze, takim jak: Papier Fuji Crystal Archive, Digital Paper Professional, Kodak Premier Endura, czy Fuji Crystal Archive. Ponadto warto, aby przesłane fotografie były poddane ręcznej korekcie. Dzięki czemu otrzymamy fotografie odpowiednio skadrowane oraz zachowujące właściwą kolorystykę. Wszystkie te warunki spełnia fotolab Eurofoto. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Gdzie można wywołać zdjęcia z telefonu?

Zdjęcia z telefonu wywołasz w każdym fotolabie. Oczywiście najwygodniej jest skorzystać z wywoływania zdjęć online. Dzięki temu prześlesz zdjęcia wprost ze swojego smartfona do wywołania. Wystarczy skorzystać z aplikacji do wysyłania zdjęć na swoim telefonie. W fotolabie Eurofoto przyjmujemy także zlecenia przesłane przez e-maila, WeTransfer oraz umieszczone na dysku Google.

Jak wywołać zdjęcia?

Wywoływanie zdjęć jest niezwykle proste. Wystarczy skierować się do wybranego fotolabu, który świadczy tego typu usługi i zamówić odbitki. Zdjęcia możemy dostarczyć na nośnikach danych, takich jak pendrive, karta pamięci, czy płytka CD/DVD. Będąc na miejscu określamy formaty odbitek rodzaj papieru, na jakim mają zostać wywołane. Oczywiście najlepiej jest umieścić na nośniku danych odpowiednią strukturę katalogów, w których umieszczone są pliki. Nazwy katalogów powinny opisywać formaty odbitek oraz rodzaj papieru. Przykładowo główny katalog możemy nazwać „Zdjęcia z wakacji 10×15” a zamieszczone w nim podkatalogi opisać jako: „zdjęcia matowe”, „zdjęcia błyszczące”

Jak wywołać zdjęcia w internecie?

Wywoływanie zdjęć w internecie, online jest z pewnością najwygodniejszym rozwiązaniem. Siedząc wygodnie w swoim ulubionym fotelu, możemy dokonać całego zamówienia. Wystarczy wejść na stronę fotolabu  i skorzystać z aplikacji służącej do zamawiania zdjęć. Podczas korzystania z niej określamy formaty oraz rodzaj papieru, na jakim wywołujemy odbitki. Aplikacja od razu poinformuje nas czy zdjęcie będzie nadawało się do wywołania w określonym rozmiarze. Przy plikach niespełniających minimalnych wymagań pojawią się ostrzeżenia. W końcowym etapie składania zamówienia określamy sposób dostawy: paczkomat, kurier lub punkt odbioru Orlen oraz sposób płatności: szybka płatność, zwykły przelew, płatność za pobraniem. Po złożeniu zamówienia zostaniemy drogą mailową poinformowani o jego statusie. Wkrótce odbitki powinny do nas trafić.

Jak długo trwa wywoływanie zdjęć?

Sam proces wywoływania zdjęć jest dosyć szybki. Wywołanie jednej odbitki trwa cztery minuty. W tym czasie  przechodzi ona przez całą maszynę, by na końcu  wyłonić się w formie papierowego zdjęcia. W ciągu jednej godziny maszyna wywołuje 2200 zdjęć.

Ile czasu czeka się na wywołanie zdjęć?

Zamówione zdjęcia w fotolabie Eurofoto są wysyłane w ciągu 24 godzin, od złożenia zamówienia. Wyjątek stanowią święta, podczas których kolejka zamówień może znacząco się wydłużyć.

Gdzie najlepiej wywołać dużą ilość zdjęć?

Najlepiej wywołać dużą ilość zdjęć w zakładzie, który oferuje doskonałą jakość połączoną z atrakcyjną ceną. Fotolab Eurofoto oprócz świetnej jakości oferuje niskie ceny zdjęć  połączone ze zbalansowanymi progami cenowymi. Im więcej zdjęć zamówisz, tym mniej zapłacisz.