Close

Zdjęcia 10x10

Zdjęcia 10×10 to fotografie w najmniejszym dostępnym  formacie, zyskujące coraz większą popularność. Głównym wyróżnikiem odbitek 10×10 jest proporcja obrazu nawiązująca do popularnego Instagrama. Fotografie w tym formacie możemy przechowywać w niemal każdym albumie, a także możemy nimi w ciekawy sposób przyozdobić mieszkanie

Zalety formatu 10x10

Na jakim papierze wywołasz zdjęcia 10x10?

W naszym fotolabie zdjęcia  o rozmiarze 10×10 wywołamy na markowym papierze Fuji Crystal Archive lub Digital Paper Professional, który gwarantuje najlepszą jakość odwzorowania kolorów oraz wysoką trwałość.

Kadrowanie zdjęć 10x10

W przypadku zdjęć wykonanych z aparatów cyfrowych o proporcjach 3:2, lub 4:3, można wybrać pomiędzy dwoma rodzajami kadrowania: FIT lub FILL. Opcja FIT pozwoli na umieszczenie całego obrazu na papierze, ale po bokach pojawią się białe paski. Opcja FILL pozwoli na dopasowanie obrazu do tradycyjnego formatu, ale będzie on lekko wykadrowany, co oznacza, że dłuższe boki zostaną obcięte. W takim przypadku grafik dołoży wszelkich starań, by nie obcinać ważnych elementów na zdjęciu.