Close

12 lutego, 2019

Jak robić ciekawe zdjęcia naszym czworonożnym ulubieńcom.

Czy właściciele psów lubią robić zdjęcia swoim pupilom? Wystarczy wpisać dowolny hasztag w wyszukiwarkę Instagrama określający czy to określoną rasę psa, czy bardziej ogólne sformułowanie dotyczące czworonogów, aby przekonać, że większość właścicieli uwielbia robić tego typu zdjęcia. Niestety wykonanie ciekawej fotografii naszemu ulubieńcowi wcale nie jest takie łatwe.

Bardzo trudno wytłumaczyć psu, aby się zatrzymał i przez kilka chwil w bezruchu pozował do zdjęcia. Najczęściej okazuje się, że uchwyciliśmy zaledwie rozmyty obraz pyszczka, albo fragment ogona, rozproszonego spacerem psiaka.

Pewnego rodzaju remedium na kłopotliwy z punktu widzenia fotografa temperament zwierzęcia jest przestawienie naszego aparatu w tryb seryjny. Dzięki temu o wiele łatwiej zrobimy nadające się do wywołania zdjęcie. Ponadto, kiedy przeglądniemy wykonaną serię zdjęć może okazać się, że przypadkowo udało nam się uchwycić wyjątkowy kadr, który będzie jeszcze lepszy niż zamierzone ujęcie.

Jeżeli mamy zamiar fotografować nasze zwierzę w ruchu, to dobrym posunięciem będzie ustawienie krótszego czasu otwarcia migawki np. ½₅₀₀ s, automatyczny parametr ISO i ciągły tryb autofokusu. To właśnie zdjęcia w ruchu najlepiej oddają żywiołowość naszego pieska, a jednocześnie pozostają bardzo efektowne.

Kiedy zamierzamy zrobić interesujące ujęcie, warto pokusić się o zmianę perspektywy. Fotografie uchwycone z poziomu psiego nosa będą zdecydowanie lepiej się prezentowały. Dzięki zabawie z perspektywą możemy uzyskać bardzo ciekawe i zabawne efekty. Warto eksperymentować szukając interesującego kadrowania i ciekawych okoliczności. Zdjęcie zabłoconego, pędzącego łąką psiaka bywa ciekawsze od upozowanych fotografii, starannie wytrymowanych, pozujących do zdjęcia zwierzaków. Dla tego warto łączyć spacer z pasją fotografowania. Dzięki temu nie tylko rozwijamy nasze umiejętności fotografa, ale także możemy zatrzymać na zawsze najlepsze momenty ze wspólnych wędrówek.

W naszym fotolabie bardzo lubimy wywoływać zdjęcia zwierzaków. Zapraszamy do wysyłania przez internet najlepszych zdjęć swoich pupili. Poniżej można zobaczyć próbkę fotografii jakie wywołaliśmy.