Close

28 września, 2020

Jaki prezent na Dzień Chłopaka?

Dzień chłopaka obchodzony jest niemal na całym świecie. Różne kraje obchodzą to święto w różnych terminach, co spowodowane jest regionalnymi układami świąt, oraz kulturą danego kraju.

Dzień Chłopaka – historia święta.

Najwcześniej obchodzono to święto w Japonii, bo już w VI wieku.  Nazywało się  „Tango-no Sekku”  dotyczyło jedynie chłopców i przypadało na piąty dzień maja według europejskiego kalendarza. Dziewczęta obchodziły swoje święto w innym terminie. 

Wraz ze zmianami obyczajowymi po II wojnie światowej połączono święta dziewcząt i chłopców w Dzień dziecka „Kodomo no Hi” i  pod tą postacią celebrowane jest do dziś.

Kiedy obchodzimy Dzień Chłopaka?

Jak bywa to i z innymi świętami, różne kraje obchodzą Dzień Chłopca w różnych terminach.

  • Na Malcie 7 lutego,
  • w Wielkiej Brytanii i Irlandii 5 kwietnia,
  • w Brazylii 15 lipca,
  • w Norwegii 7 października,
  • w Kanadzie 25 października.

Nie wiadomo dokładnie, kto zainicjował Dzień chłopaka w Polsce i kiedy obchodzono je po raz pierwszy. 

Jego datę ustalono na 30 września i z roku na rok staje się ono coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, gdyż ten sympatyczny dzień to święto nastolatków, młodzieży szkolnej i studenckiej.

W ramach jego obchodów wiele szkół organizuje zabawne ceremonie i niespodzianki dla chłopców. Dziewczęta obdarowują swoich kolegów ze szkolnej ławki  drobnymi upominkami.

Dzień Chłopaka – obchody i pomysły na prezent

Dzień Chłopaka to również pretekst do obdarowania jakimś drobnym upominkiem swojej szkolnej sympatii.

Podobnie jak w przypadku innych tego typu okazji zastanawiamy się często jaki prezent podarować. Z racji tego, że święto to ma dość nieformalny i żartobliwy charakter, a obchodzone jest głównie wśród młodych ludzi. Doskonałym pomysłem może być foto gadżet.

Takie foto gadżety jak: 

wszystkie one odpowiednio spersonalizowane mogą być nie tylko prezentem, ale też dodatkiem do pakietu dla super chłopaka, jeśli organizujemy obchody dnia chłopca w szkole, czy w grupie znajomych.

Warto wykorzystać ten pomysł, bo będzie to prezent nie tylko zabawny i praktyczny, ale też taki, który stanie się zabawną pamiątką.